W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Merhaba ,

Türkiye Ceviz (kabuklu) ithalatında 2011 rakamlarıyla yıllık yaklaşık 80 milyon dolar değer ve 27.3 bin ton miktar ile dünyanı 3. büyük ülkesi. Türkiye’nin ceviz ithalatında Amerika B. Dev.  en büyük tedarikçi olarak ilk sırada. Bunun en büyük sebebi Amerikan cevizinin belirli bir standartta olması. Bu cevizi alan ve satanlar ürünün belirli bir kalitenin altına düşmediğini biliyorlar (Amerika’da ceviz ihracatını büyük oranda CAPEX (California Almond Packagers and Exporters Union) yapılmakta )

İkinci sırada Şili geliyor. Şili cevizi de dünyanın en iyi cevizlerinden. Türkiye’ki ceviz tüketimi potansiyelini bilen şilili ceviz ihracatçıları için Türkiye çok cazip bir pazar.

Üçüncü sırayı Ukrayna alıyor. Coğrafi yakınlığı , hızlı lojistik imkanları ve her kalite ve fiyatta ceviz bulunabilmesi avantajlarıyla Ukrayna Türkiye”nin ceviz tedariğinde diğer ülkeler ile rekabet ediyor.

Ukraynadan ceviz tedariği ve diğer sorularınız için Lütfen iletişim formumuzu doldurunuz.

ukraynacevizi.com